Zima w przedszkolakach

Zima to czas, który każdy przedszkolak uwielbia! Zabawy na śniegu dają wiele frajdy, a my postaramy się zastąpić naszym dzieciom białe szaleństwo, jeśli tegoroczna zima okaże się kapryśna… Atrakcje na wszystkie zimowe miesiące już zaplanowane, z ZIMOWYMI PRZEDSTAWIENIAMI DLA RODZICÓW i WYSTĘPAMI Z OKAZJI DNI BABCI I DZIADKA NA CZELE!

Grudniowe atrakcje:

3 grudnia:
Pierwsza Pomoc z Misiem – to ciekawa, 45-minutowa zabawa prowadzona przez specjalnie przeszkolonych instruktorów, którzy wraz z dziećmi bawią się, ćwiczą  i rysują. Warsztaty dla dzieci w tym wieku pomagają oswoić się z tematem pierwszej pomocy oraz rozwijać w nich od najmłodszych lat poczucie obowiązku niesienia pomocy innym. Podczas warsztatów dziecko dowie się jakie niebezpieczeństwa czyhają na nie  w domu, oswoi się z plastrami i bandażami, nauczy się wybierać numer alarmowy  oraz rozmawiać z dyspozytorem, zapamięta ułatwione postępowanie ratownicze w sytuacjach zagrożenia zdrowia  i życia.  (od 9:30)

4 grudnia:
Dzień Górnika, a więc Barbórka – zapoznamy dzieci z pracą górnika, wyglądem munduru galowego oraz historią powstania węgla.

6 grudnia:

Mikołajki – będziemy szukać Mikołaja, bawiąc się przy okazji w przeróżne mikołajkowe zabawy 🙂

 10 grudnia

Wizyta świętego Mikołaja 🙂 – o godzinie 11:15 nasze przedszkole odwiedzi Mikołaj z workiem prezentów. Fotograf będzie robił pamiątkowe zdjęcia (można więc nieco bardziej elegancko ubrać dziecko 🙂 )

 21 grudnia

Pierwszy dzień zimy, który uczcimy rozpoczęciem zimowego konkursu.

Z co lubię zimę” – konkurs dla chętnych Dzieci i Rodziców –

Praca może być wykonana dowolną techniką (plakat, praca przestrzenna, mogą użyć Państwo wszelkich materiałów, które przyjdą do głowy Państwu i dzieciom 🙂  – ścinków, folii, włóczki, sznurków i tak dalej… 🙂

Prace konkursowe prosimy przynosić do 11 stycznia, wtedy też zostaną one przez nas wyeksponowane. Na głosowanie będziemy mieli cały tydzień – od 14 stycznia do 18 stycznia 2019 r.. Przypominam (lub informuję tych, którzy po raz pierwszy biorą udział w naszym konkursie), że głosować możemy tylko na specjalnych karteczkach, które znajdą Państwo u dziecka w szatni w dzień rozpoczęcia głosowania, każda rodzina ma do dyspozycji trzy głosy.

W poniedziałek 21 stycznia ogłosimy wyniki i nagrodzimy zwycięzców 🙂

 Styczniowe atrakcje:

7 stycznia:

Przedstawienie teatralne „Pory roku” – Spektakl, w którym poznajemy Ksenię, wysportowaną, energiczną dziewczynę, która zapoznaje dzieci z przyrodą, zmieniającą się w trakcie trwania roku. Ksenia propaguje sport i zdrowy styl życia. W trakcie całorocznej przygody spotyka postacie, które nie dbają o swoje zdrowie i próbuje ich zmienić na lepsze. (godzina 11:10)

18 stycznia:

Studio nagrań – eksperymenty z dźwiękiem – podczas spotkania, dzieci poznają podstawowe urządzenia wykorzystywane w studio oraz zdobędą podstawową wiedzę dotyczącą fal dźwiękowych np.: jak powstaje echo? Nagramy też kilka próbek wokalnych dzieci z przedstawieniem możliwości obróbki zarejestrowanych fragmentów, np.: obniżenem lub podwyższeniem wysokości dźwięku, zmianą tempa, barwy lub odtworzeniem nagrania od tyłu 🙂

Finałem spotkania jest zarejestrowanie piosenki wykonywanej przez dzieci. (godzina ok. 10:40)

29 stycznia:

Dzień Składanki i Łamigłówki – w ramach projektu „Nietypowe święta” zajmiemy się razem z przedszkolakami rozwiązywaniem składanek i łamigłówek. Takie zajęcia na pewno uczą logicznego myślenia, rozwijają kreatywność oraz wyobraźnię, dlatego ten dzień to idealna okazja, żeby poświęcić temu trochę czasu 🙂

Lutowe atrakcje:

1 lutego:

„Spotkane z iluzją i muzyką” – prowadzący – Pan Sprężynka zabierze dzieci w świat magii, iluzji  i muzyki. W pierwszej części występu Pan Sprężynka gra jednocześnie na kilku instrumentach, śpiewa oraz prowadzi zabawę. W drugiej części show, dzięki sztuce iluzji, przeniesie dzieci do magicznego świata, którego staną się częścią. Latający stolik, znikająca piłeczka, magiczne pudełko – to tylko przykłady wspólnych czarów. W czasie pokazu “niemożliwe staje się możliwe”, co zmusza młodych widzów do poszukiwania rozwiązań, jednocześnie rozwijając ich kreatywność i pobudzając wyobraźnię. Spotkanie  jest interaktywne, dzieci cały czas w nim uczestniczą, czarują, tańczą, śpiewają, bawią się wspólnie z Panem Sprężynką. (g.11:00)

21 lutego:

Białołęcki Ośrodek Kultury – „Ferdynand Wspaniały” dla dzieci od 5 roku życia– chcemy wybrać się z „Rybkami” i „Sówkami” na przedstawienie teatralne.

Ceba biletu – 20,00 zł – bardzo proszę o wpłatę gotówką u wychowawców grup bądź u mnie, do dnia 20 lutego.

Z przedszkola wyruszamy o godzinie 9:55., powrót planowany około 12:20.

Spektakl teatralny jest sceniczną adaptacją powieści Ludwika Jerzego Kerna.

Tytułowy bohater to pies o imieniu Ferdynand, który bardzo chciał zostać człowiekiem i pewnej nocy, podczas snu,

jego marzenie spełnia się. Ferdynand odbywa bajkową, pełną fantazji i humoru podróż przez ludzki świat.

Sympatyczny, pełen wdzięku bohater, potrafi chodzić na dwóch łapach i mówić.

Wizyta u krawca, lot hotelową windą czy pościg za złodziejami są zapowiedzią dobrej zabawy.

W zabawnych przygodach, pełnych niespodzianek i nagłych zwrotów akcji, Ferdynandowi towarzyszą:

Krawiec, Pan Radio, Kelnerka, Portier Hotelu “Pod Wesołym Smokiem”, Prezes Wystawy Psów i Dentysta Doktor Diwro.

Żywe tempo, barwne kostiumy, dużo muzyki oraz humorystyczne zdarzenia czynią spektakl niezwykle wesołym

i dynamicznym przedstawieniem, które zachwyci nie tylko najmłodszych.

25 lutego:

„Pipi wędrowniczka” – Bajka autorska na podstawie postaci Pippi Langstrumpf szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren. Sympatyczna rudowłosa Pipi, odkrywa nieznany dla niej świat w poszukiwaniu swojego taty Pirata. Humorystyczna bajka uczy dzieci zaradności, samodzielności oraz daje możliwość poznania elementów kultury różnych zakątków świata, w tym ubioru, obyczajów, muzyki itp. (11:00)

26 lutego:

Dzień Dinozaura – w ramach programu „Nietypowe Święta” – to wspaniała okazja by przypomnieć sobie o prehistorycznych stworach, które niegdyś zamieszkiwały naszą planetę. Prosimy, jeśli oczywiście dzieci posiadają tego typu skarby, aby przyniosły do przedszkola swoje dinozaury – zabawki, książeczki o dinozaurach itd. 🙂 Omówimy te znane i te mniej znane dinozaury, rozwiążemy dinozaurowe zadania i wypełnimy dinozaurowe karty pracy, połączymy zabawę z nauką, którą zakończymy wykonaniem pracy plastycznej.

Comments are closed.