Zajęcia z języka angielskiego w przedszkolu – jak to wygląda?

Dodała Bogumiła · 04-08-22

Badania pokazują, że dzieci, które są uczone angielskiego we wczesnym okresie życia, mają większe szanse na rozwinięcie silniejszej płynności językowej przez całe życie. Nauka angielskiego w wieku przedszkolnym pomaga również dzieciom rozwijać silne umiejętności czytania i pisania od najmłodszych lat. To tylko kilka powodów, dla których zajęcia z języka angielskiego dla przedszkolaków są korzystne dla Twoich uczniów.

 • Silniejsze słownictwo - Dzieci, które są narażone na nowe słowa od najmłodszych lat mają silniejsze umiejętności słownictwa przez całe życie.
 • Silniejsza umiejętność czytania - Nauka dzielenia słów na sylaby i poznawanie dźwięków liter może pomóc rozwinąć umiejętności czytania niezbędne do płynnego czytania.
 • Większa umiejętność pisania - zapisywanie myśli i nowych doświadczeń pomaga dzieciom doskonalić umiejętność pisania.
 • Silniejsze umiejętności komunikacyjne - Rozwijanie zdolności do jasnego wyrażania myśli i idei to umiejętność niezbędna w życiu.
 • Lepsze nastawienie do nauki - Nauka języka w młodym wieku pomaga dzieciom rozwijać zainteresowanie nauką. Mogą być bardziej skłonne do wyboru kariery w dziedzinie związanej z przedmiotem, którego się uczą, jak np. nauka języka angielskiego.

Jak uczyć angielskiego młodzieży przedszkolnej?

Nauczanie angielskiego dla przedszkolaków może być bardzo kreatywnym procesem. Możesz prowadzić zajęcia wewnątrz lub na zewnątrz, w zależności od pory roku, i uczynić je tak nieformalnymi lub formalnymi, jak tylko zechcesz. Istnieje wiele różnych metod, które możesz wykorzystać do nauczania angielskiego przedszkolaków. Poniżej przedstawiamy kilka najczęstszych metod stosowanych w przedszkolach i centrach nauki języka. Możesz wykorzystać każdą z tych metod lub stworzyć własną, dostosowaną do Twoich zajęć.

 • Opowiadanie historii - Przedszkolaki uwielbiają słuchać historii i lubią, gdy się im czyta, dlatego opowiadanie historii jest jedną z najbardziej efektywnych metod nauczania języka angielskiego dla małych dzieci.
 • Odgrywanie ról - odgrywanie ról to świetny sposób, aby pomóc dzieciom rozwinąć umiejętność kreatywnego myślenia i poszerzyć ich rosnące słownictwo.
 • Muzyka i piosenki - Śpiewanie to świetny sposób, aby pomóc przedszkolakom ćwiczyć wymowę i rozwijać umiejętności językowe.
 • Pomoce wizualne - Wszystko, od obrazów zwierząt i roślin do obiektów z natury, może być wykorzystane do wprowadzenia faktów dotyczących języka angielskiego.
 • Czytanie - Czytanie to doskonały sposób na ćwiczenie umiejętności czytania i poszerzanie znajomości słownictwa.
 • Pisanie - Pisanie pomaga dzieciom ćwiczyć umiejętność pisania i poszerzać wiedzę z zakresu gramatyki.
angielski przedszkole
Zajęcia z języka angielskiego dla młodzieży przedszkolnej

Angielski dla młodzieży przedszkolnej – jakie są plusy?

Istnieje wiele korzyści z nauczania angielskiego dla przedszkolaków. Niektóre z nich obejmują budowanie silniejszych umiejętności słownictwa, rozwijanie miłości do czytania oraz rozszerzanie rozwoju umiejętności językowych i gramatycznych.

 • Silniejsze słownictwo - Posiadanie dużego słownictwa jest jedną z najlepszych umiejętności, jakie można mieć. Możesz go używać w niemal każdej sytuacji, czy to w pracy, szkole czy w domu. Budowanie słownictwa jako dziecko może pomóc Ci przez całe życie.
 • Silniejsze umiejętności czytania - Czytanie jest jednym z najlepszych sposobów na poprawę umiejętności językowych. Może również pomóc Ci rozwinąć silną wyobraźnię i może pomóc Ci się zrelaksować.
 • Lepsze umiejętności gramatyczne - Gramatyka obejmuje wszystkie zasady, które składają się na język, którego używamy na co dzień. Nauka gramatyki jako dziecko może pomóc Ci lepiej się komunikować i lepiej rozumieć innych.

Jak uczyć się angielskiego przez zabawę?

Zabawa jest niezbędna dla zdrowego rozwoju małych dzieci. Wspiera rosnące umiejętności motoryczne, umiejętności społeczne, rozwój emocjonalny i umiejętności poznawcze. Na zajęciach z języka angielskiego dla przedszkolaków możesz wykorzystać zabawę, aby pomóc uczniom rozwinąć silniejsze umiejętności językowe, skupiając się na zabawkach związanych z językiem, takich jak flashcards i książki, oraz zabawkach promujących kreatywność, takich jak Legos i klocki.

Możesz również wybrać zabawki związane z różnymi tematami, takimi jak zwierzęta i rośliny, które mogą pomóc w budowaniu umiejętności słownictwa. Możesz również tworzyć własne zabawki i aktywności, aby pomóc uczniom w nauce i praktyce języka angielskiego. Używanie materiałów związanych z tematami w programie nauczania języka angielskiego może pomóc uczniom zrozumieć, jak zastosować słowa, których uczą się na zajęciach.