Wiosna w przedszkolakach

MARZEC:

1 marca:

BAL KARNAWAŁOWY – od 8:30 fotograf, który przyjeżdża z animatorami prowadzącymi bal będzie robił dzieciom zdjęcia w przebraniach, (tym razem zdjęcia będą do kupienia w przedszkolu, nie przez Internet). Zabawę zaczynamy ok. 10:00 i potrwa ona do 11:30/ 12:00.

8 marca:

„Spotkane z iluzją i muzyką” – prowadzący – Pan Sprężynka zabierze dzieci w świat magii, iluzji  i muzyki. W pierwszej części występu Pan Sprężynka gra jednocześnie na kilku instrumentach, śpiewa oraz prowadzi zabawę. W drugiej części show, dzięki sztuce iluzji, przeniesie dzieci do magicznego świata, którego staną się częścią. Latający stolik, znikająca piłeczka, magiczne pudełko – to tylko przykłady wspólnych czarów. W czasie pokazu “niemożliwe staje się możliwe”, co zmusza młodych widzów do poszukiwania rozwiązań, jednocześnie rozwijając ich kreatywność i pobudzając wyobraźnię. Spotkanie  jest interaktywne, dzieci cały czas w nim uczestniczą, czarują, tańczą, śpiewają, bawią się wspólnie z Panem Sprężynką. (g.11:00)

11 marca:

Wycieczka do  Biura Tropicieli Iluzji

12 marca:

„Dzień Matematyki” – kolejne nietypowe święto, które zamierzamy celebrować w naszym, przedszkolu 🙂

15 marca:

„Koziołek Matołek” – (11:30) Przedstawienie aktorskie, wspólna zabawa i rozwiązywanie zadań dotyczących przedstawienia a na końcu podkuwanie Koziołka 🙂 Jest egzamin kowalski, są młotki, fartuchy i oczywiście podkowy. Po udanym podkuciu Koziołek Matołek zapisze wszystkie chętne dzieci do swojego klubu 🙂

20 marca:

Długo wyczekiwany Pierwszy dzień wiosny, który każda grupa uczci inaczej wraz ze swoimi wychowawczyniami.

25 marca:

Wycieczka edukacyjna dla dzieci organizowana przez Polskie Linie Lotnicze LOT.

KWIECIEŃ

2 kwietnia:

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci – ten dzień z pewnością będzie poświęcony wyłącznie książkom, oczywiście prosimy aby każde dziecko przyniosło swoją ulubioną książkę

5 kwietnia:

Wycieczki:

  1. 6 latki  „Sówki” – Wystawa czasowa “W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości” w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
  2. Białołęcki Ośrodek Kultury 3, 4 i 5 latki, a więc „Myszki”, „Smoki” i „Rybki” – “Kubuś Puchatek i przyjaciele”- przedstawienie teatralne.

10 kwietnia:

„Sztuczki ze sztuką” – „Pisanki i Fabergé” –  absolwentki historii sztuki i wieloletnie edukatorki Muzeum Narodowego w Warszawie, przybliżą dzieciom Wielkanoc pod względem tradycji, obrzędów i opowieści i odpowiedzą na pytanie czym się różni pisanka od jajka Fabergé! Na koniec dzieci same staną się prawdziwymi artystami 😉

15 kwietnia:

„Światowy dzień sztuki” – kolejne nietypowe święto, dzięki któremu w naszym przedszkolu z całą pewnością powstanie mnóstwo wielkich dzieł 🙂

25 kwietnia:

Wycieczka:

  1. 25 kwietnia 2019 r. 4 i 5 latki „Smoki” i „Rybki” – Wystawa czasowa “W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości” w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

29 kwietnia:

„Moja Ojczyzna” – tuż przed świętem 3 maja (ale także 2 maja, który jest Dniem Flagi), aktorzy zaprezentują przedszkolakom bajkę edukacyjną przekazującą wartości patriotyczne. Bajka opowiada o chłopcu, który dzięki magii teatru przenosi się w różne miejsca, i coraz więcej dowiaduje się o swojej ojczyźnie. Dzieci wraz  z nim przypominają sobie barwy narodowe  oraz inne  symbole, uczą się też pewnych przystępnych historycznych faktów. Końcowym efektem jest duma i szacunek do swojego kraju!

MAJ:

10 maja:

Przedstawienie teatralne „O rybaku i złotej rybce”

15 maja:

„Fascynujący świat mrówek” – poznamy rodzinę mrówek na czele z królową 🙂 Podczas godzinnych warsztatów, prowadzący, działając na wszystkie zmysły (wzrok,słuch,zapach,smak), w otoczeniu teatralnej scenografii i licznych akcesoriów wprowadzą nas w fascynujący i tajemniczy świat tych pracowitych i niesamowicie silnych owadów. Degustacja miodu spadziowego, tablice edukacyjne i obrazowość zajęć pozwala lepiej zrozumieć mrówki i ich wpływ na nasze otoczenie. Dowiemy się również co łączy pszczoły z mrówkami i dlaczego pszczelarze tyle o nich wiedzą!

17 maja:

W jednaj z naszych sal powstanie mobilne PLANETARIUM, w którym podczas zajęć “Kosmiczna podróż” – dowiemy się, czym można polecieć w kosmos, do czego służy kombinezon kosmiczny, gdzie ludzie już byli i dokąd planują polecieć w najbliższym czasie. Ale również zobaczymy Księżyc, planety, mgławice i galaktyka. Przewodnikiem po kosmosie będzie Roborynio –  śmieszny robocik pokładowy.

20 maja:

Europejski dzień morza – a więc będziemy obchodzić kolejne nietypowe święto 🙂

W tym czasie nasze „Sówki” wybiorą się na bardzo wartościowe warsztaty edukacyjne zatytułowane „Laboratorium ciemności” do siedziby Polskiego Związku Niewidomych.

Comments are closed.