Dietetyk

Magdalena Anna Dobaj-ZerekMagdalena Anna Dobaj-Zerek
dietetyk

Nasz przedszkolny dietetyk to osoba, dzięki której przedszkolny jadłospis jest nie tylko bogaty w składniki odżywcze, wartościowy i odpowiedni dla dzieci w wieku przedszkolnym, ale przede wszystkim pyszny i ciekawy dla naszych wychowanków.

Pani Magda jest dietetykiem i technologiem żywności. Ukończyła Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na Wydziałach Technologii Żywności oraz Żywienia Człowieka w zakresie Technologii Żywności i Poradnictwa Dietetycznego.

Od 2004 roku prowadzi prywatną praktykę dietetyczną (opracowuje indywidualne plany żywieniowe). Od wielu lat związana jest zawodowo z cateringiem dietetycznym, w ramach którego opracowuje plany zdrowego żywienia dla szpitali, żłobków, przedszkoli i szkół.

Prowadzi szkolenia tematyczne, pogadanki, tworzy publikacje, wizytuje zaplecza kuchenne, doradza w zakresie doboru produktów, opublikowała cykl artykułów na portalu www.dieta.pl, a także współpracowała z pismami kobiecymi w zakresie doradztwa żywieniowego.

Jako magister inżynier technologii żywności posiada wiedzę dotyczącą przetwórstwa żywności, technik produkcji oraz składu produktów spożywczych dostępnych na rynku. Jako dietetyk i technolog żywności potrafi zbilansować dietę i wybrać najlepsze produkty. Uwielbia gotować, a proponowane w jadłospisach potrawy przetestowała na sobie i swojej rodzinie. Jest pracującą matką dwójki dzieci w wieku przedszkolnym.