Nadchodzące wycieczki

I – 21 lutego – Białołęcki Ośrodek Kultury

„Rybki” i „Sówki”

Białołęcki Ośrodek Kultury – „Ferdynand Wspaniały” dla dzieci od 5 roku życia– chcemy wybrać się z „Rybkami” i „Sówkami” na przedstawienie teatralne.

Spektakl teatralny jest sceniczną adaptacją powieści Ludwika Jerzego Kerna.Tytułowy bohater to pies o imieniu Ferdynand, który bardzo chciał zostać człowiekiem i pewnej nocy, podczas snu,jego marzenie spełnia się. Ferdynand odbywa bajkową, pełną fantazji i humoru podróż przez ludzki świat.

Sympatyczny, pełen wdzięku bohater, potrafi chodzić na dwóch łapach i mówić.

Wizyta u krawca, lot hotelową windą czy pościg za złodziejami są zapowiedzią dobrej zabawy.

W zabawnych przygodach, pełnych niespodzianek i nagłych zwrotów akcji, Ferdynandowi towarzyszą:

Krawiec, Pan Radio, Kelnerka, Portier Hotelu “Pod Wesołym Smokiem”, Prezes Wystawy Psów i Dentysta Doktor Diwro.

Żywe tempo, barwne kostiumy, dużo muzyki oraz humorystyczne zdarzenia czynią spektakl niezwykle wesołym

i dynamicznym przedstawieniem, które zachwyci nie tylko najmłodszych. Zapraszamy.

Scenariusz i reżyseria: Ireneusz Dydliński.

Cena biletu dla dziecka 20 zł.
Czas trwania spektaklu 60 minut bez przerwy.

II – 11 marca – Biuro Tropicieli Iluzji

– przedstawienie teatralne i warsztaty iluzji – „Myszki”, „Smoki”, „Rybki” i „Sówki”

Poznamy Biuro Tropicieli Iluzji i pomożemy nieustraszonej parze bohaterów wytropić Złego Iluzjonistę w przedwojennej Warszawie. Podczas tego wyjątkowego wydarzenia dzieci wezmą udział w niezapomnianym doświadczeniu:

·        Przedstawienie teatralne (ok. 40 minut): występ jednego z najlepszych iluzjonistów dziecięcych w Polsce

·        Warsztaty (ok. 40 minut): po przedstawieniu dzieci wezmą udział w dodatkowych atrakcjach pod opieką animatorek. W trakcie zajęć zwiedzą:

– Tajny Warsztat Iluzjonisty – gdzie będą miały okazję zanurzyć się w świecie magii i samemu wypróbować jak działają rekwizyty Iluzjonisty;

– Pokój Zagadek (Escape Room) – pełne tajemnic Biuro, w którym dzieci rozwiążą kilka zagadek i otrzymają drobny upominek;

– Strefa Zdjęć – miejsce do zrobienia pamiątkowych zdjęć grupowych i indywidualnych z tematycznymi rekwizytami i z bohaterami Biura Tropicieli Iluzji.

III– 25 marca LotKids –

„Rybki” i „Sówki”

1.   Przyjazd do biurowca LOT-u w Warszawie przy ul. Komitetu Obrony Robotników 43

➢ Przywitanie.  ➢ Rozpoczęcie warsztatów:  ▪ Prawidłowe przygotowanie bagażu do lotu, ▪ Prawidłowa odprawa na rejs.

2.    Przejście na teren bazy technicznej LOT AMS.

➢ Przejście przez kontrolę bezpieczeństwa.  ➢ Zwiedzanie hangaru LOT AMS.  ▪ W hangarze dzieci oglądają z zewnątrz samoloty, które aktualnie są serwisowane, mając możliwość zobaczenia maszyn z floty LOT z zupełnie innej perspektywy. ▪ Dzieci dowiadują się ciekawostek o technicznej stronie latania:  o Na czym polega przegląd samolotu? o Dlaczego samoloty latają?  o Jak działa silnik samolotu?

3.   Przejazd na Lotnisko Chopina.

➢ Zwiedzanie stref ogólnodostępnych na Lotnisku Chopina – hali odlotów i przylotów oraz tarasu widokowego: ▪ Jak wygląda ścieżka pasażera na naszym lotnisku, ▪ Przypomnienie wiadomości przekazanych na warsztatach.

IV– 5 kwietnia – Białołęcki Ośrodek Kultury

„Myszki”, „Smoki” i „Rybki”

Białołęcki Ośrodek Kultury – “Kubuś Puchatek i przyjaciele”

Bohaterem spektaklu jest uwielbiany przez dzieci na całym świecie Miś o wielkim sercu i małym rozumku, czyli Kubuś Puchatek. W zabawnych przygodach towarzyszą Puchatkowi jego wierni przyjaciele: Prosiaczek, Sowa Przemądrzała, Królik, brykający Tygrysek i osioł Kłapouchy. Poszukiwanie zaginionego garnka z miodem,urodziny Kłapouchego czy wyprawa na Biegun Północny są okazją do miłej, wesołej zabawy.

Ozdobą spektaklu są melodyjne piosenki i barwne kostiumy.

Scenariusz i reżyseria: Ireneusz Dydliński.

Cena biletu dla dziecka 20 zł.
Czas trwania spektaklu 60 minut bez przerwy.

V i VI– Polin – Muzeum Historii Żydów Polskich

5 kwietnia – „Sówki”, 25 kwietnia – „Smoki” i „Rybki”

W Polsce króla Maciusia

Na warsztatach dla dzieci organizowanych w przestrzeni wystawy czasowej pt. “W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości” poznamy niezwykłą historię małego króla, który starał się urządzić sprawiedliwe państwo. W części interaktywnych gier i zabaw zbudujemy wspólnie wieżę zamkową, spojrzymy przez bajkowy kalejdoskop, sprawdzimy jak działa maszyna do głosowania. Wspólnie poszukamy odpowiedzi na pytania, co nas łączy, czy trudno jest nam się dogadać i jak mogłoby wyglądać państwo naszych marzeń