ATRAKCJE ROKU PRZEDSZKOLNYM 2020/2021

Atrakcje we wrześniu:

16 września:

Tańce i wesołe zabawy – będziemy świętować URODZINY PRZEDSZKOLA  Kto chce może przyjść przebrany w dowolny strój

21 września:

„Muzyczna podróż wehikułem czasu” – koncert z okazji Dnia Przedszkolaka. Magiczny koncert w którym za pomocą wehikułu czasu przeniesiemy się do przeszłości, gdzie dzieci będą mogły poznać piosenki z dzieciństwa swoich rodziców. Nie zabraknie archaicznych przedmiotów takich jak : kolorowe szkiełko, telefon stacjonarny, kaseta magnetofonowa i magnetofon, a dzieci zapoznają się z ich działaniem. (g.10:30)

23 września:

Powitamy Pierwszy Dzień Jesieni. Prosimy aby każde dziecko ubrane było na pomarańczowo lub miało na sobie pomarańczowy akcent.

28 września:

Mali superbohaterowie kontra niewidzialni wrogowie” – Bajka o wirusach, bakteriach i zarazkach, czyli o tym jak zwyciężać z najbardziej przebiegłymi, niewidzialnymi wrogami, wdrażając nawyki higieniczno- zdrowotne. W każdym z nas drzemie superbohater. Spektakl interakcyjny, z autorskimi piosenkami. Mimo poważnego zagadnienia, dużo śmiechu.

30 września:

Będziemy świętować Dzień Chłopaka.

Atrakcje w październiku:

7 października:

Pasowanie na Przedszkolaka! Każde dziecko zostanie pasowane na przedszkolaka – złoży lub odnowi przedszkolną przysięgę i dostanie medal odpowiedni dla nazwy grupy. Towarzyszyć temu wydarzeniu będą atrakcje i zabawy dla dzieci w każdej grupie.

12 października:

Z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki, który obchodzimy 1 października, wybierzemy się w muzyczną podróż po Europie. Wspólnie z Dżetkiem z bajki Super Wings poznamy stolice państw europejskich, a nasz bohater przekaże dzieciom zamówione paczki z muzycznymi niespodziankami.. Odwiedzimy : NIEMCY, gdzie spotkamy krokodylka Sznapiego, SZKOCJĘ, tam poznamy tradycyjne dudy szkockie, WŁOCHY, które zdominowały świat muzyki rozrywkowej rytmami Italo Disco, GRECJĘ, gdzie zatańczymy zorbę i AUSTRIĘ, w której poznamy kroki walca wiedeńskiego (g.10:30).

21 października:

Odwiedzi nas teatr lalek z przedstawieniem „Sklepik z landrynkami” – Oto nowy sklep!. Każdy, kto wyrzuci do kosza szczoteczkę do zębów może jeść słodycze do woli. Co się stanie gdy przestaniemy myć zęby? Czy cukier to szczęście? Spektakl kształtujący zdrowe nawyki żywieniowe i promujący higienę mycia zębów.

30 października:

Dzień Dyni! – na ten dzień planujemy między innymi – dyniowy konkurs plastyczny, dyniową fotobudkę, dyniowe zabawy, dyniowe lampiony… Zachęcamy również dzieci do dyniowych przebrań ;).

Atrakcje w listopadzie:

4 listopada:

Przedstawienie teatralne „Nowe przygody Smoka Wawelskiego – czyli Wisłą przez Polskę”. Bardzo wesoły spektakl, pozwalający zapoznać się z historią i charakterem ważniejszych miast, leżących nad najdłuższą rzeką w Polsce. Spektakl oparty na polskich legendach. Smok to sympatyczna i dystyngowana postać, którą czeka pełna przygód podróż z Krakowa do Gdańska. Na swej drodze spotka rycerza- Zawiszę Czarnego, warszawską Syrenkę, ducha ze starego zamku. Nastrojowa epokowa muzyka. (godzina 10:30)

10 listopada:

Dzień jeża – tego dnia poprzez zajęcia plastyczne, matematyczne i ruchowe uświadomimy nasze przedszkolaki, jaką rolę w środowisku pełni jeż, jak wygląda, czym się żywi, co mu zagraża, czy i jak można mu pomóc – podczas świetnej zabawy poznamy odpowiedzi na te i wiele innych pytań.

18 listopada:

Światowy dzień bicia rekordów – tego dnia nasze przedszkolaki stworzą rekordowo wielką pracę plastyczną.

25 listopada:

Dzień pluszowego Misia w tym roku będziemy obchodzić niestety bez obecności pluszowych przyjaciół naszych dzieci – inaczej niż dotychczas, ale równie atrakcyjnie.

23 listopada:

Z okazji wypadającego w listopadzie Dnia Niepodległości weźmiemy udział w koncercie „Wyjątkowy dzień bohatera” (g. 10.30)
Dzieci będą miały okazję poznać charakterystyczny dla przedwojennej Warszawy instrument muzyczny jakim jest katarynka, którą słychać było na każdym rogu ulicy, wcielą się w postać kataryniarza i za pomocą korbki przeprowadzą nas przez muzyczną podróż, ponadto maluchy zmierzą się z wąsami marszałka Piłsudskiego.

30 listopada:

Andrzejkowe zabawy.

Atrakcje w grudniu:

3 grudnia:

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych – taki dzień to wspaniała okazja do tego by uczyć szacunku a także uświadomić dzieciom z jakimi trudnościami mierzą się na co dzień osoby niepełnosprawne. Sposób realizowania tematu będzie dostoswany do każdej grupy wiekowej.

4 grudnia:

MIKOŁAJKOWE ZABAWY

8 grudnia:

Wizyta MIKOŁAJA 🙂 (od godziny 10:30)

9 grudnia:

„Opowieść wigilijna” – opowieść o pełnym gniewu chłopcu, który za sprawą odwiedzin magicznych postaci uświadomi sobie jakie konsekwencje mogą mieć jego złe uczynki.. Piękna opowieść z klimatyczną muzyką i wzruszającym przekazem (godzina 10:40)

21 grudnia:

Początek zimy – z tej okazji powstanie na pewno wiele pięknych prac plastycznych 🙂

Atrakcje w styczniu:

11 stycznia:

Ten dzień w naszym przedszkolu będzie nosił nazwę „Dzień eksperymentów”. Dzieci, jako mali badacze, będą miały okazję przeprowadzać doświadczenia, eksperymentować, obserwować i stawiać hipotezy.

20 stycznia:

Światowy Dzień Wiedzy o Pingwinach – poznamy bliżej te niezwykłe, niestety zagrożone wyginięciem ptaki…

25 stycznia:

„Koncert w rytmie latino” – Karnawał to czas zabawy i tańca, więc najlepiej spędzić go w towarzystwie muzyki latynoamerykańskiej. Poznamy charakterystyczne dla muzyki latynoskiej
instrumenty : marakasy, quiro, agogo, clavesy, bongosy, congi, zaznaczymy różnice w stylach zaczynając od poważnego tanga, przechodząc przez huśtające reggae, kończąc na rytmicznej kolumbijskiej salsie, zaśpiewamy znane każdemu maluchowi, przedszkolne przeboje takie jak „Despasito” czy „Chocolate” (godzina 10:30).

29 stycznia:

Przedstawienie teatralne “Jak bałwanek Franek utarł nosa Królowej Śniegu “. Przedstawienie pokazuje wartość prawdziwej, bezinteresownej przyjaźni, jak również pokazuje właściwe wzorce zachowania. Zawiera także wiele treści edukacyjnych na temat zwierząt – dokarmianie w sezonie zimowym czy dbanie o środowisko naturalne (godzina 10:30).

Atrakcje w lutym:

5 lutego:

Oficjalne nagrywanie krótkiego przedstawienia z okazji Dnia Babci i Dziadka. Prosimy o ubranie dzieci odświętnie, bądź o przyniesienie dziecku galowego stroju na przebranie. Nagrane przedstawienie zostanie Państwu przesłane z prośbą o przekazanie Dziadkom. Wychowawczynie grup będą rozmawiały z Państwem indywidualnie- wiem, że niektóre chciałaby poprosić o przyniesienie strojów dla dzieci już dzień czy dwa wcześniej.

8 lutego:

„Sikorka Agatka” – przedstawienie teatralne, dzięki któremu przekonamy się, jak ciężko przetrwać zimę naszym skrzydlatym przyjaciołom i dowiemy się, w jaki sposób im pomóc.
Wraz z tytułową bohaterką poznamy zimowe obyczaje ptaków żyjących w Polsce. Z bocianem na moment przeniesiemy się do Afryki, gdzie flaming i papuga
zatańczą egzotyczny taniec, dowiemy się, dlaczego dzięcioł tak uparcie puka w drzewo oraz usłyszymy chór kur, który z pewnością oczaruje wszystkich muzykalnością. (g.10:30)

12 lutego:

Bal karnawałowy – zabawy zaczniemy w grupach około godziny 10:30, jednak wcześniej fotograf wykona naszym przebranym przedszkolakom zdjęcia (będą dokupienia dla chętnych poprzez kodowany sklep internetowy)

15 lutego:

„Halo, halo tu Radio Papaja. Koncert z Okazji Światowego Dnia Radia,, Z okazji Światowego Dnia Radia, który obchodzimy 13 lutego, zapraszamy na koncert poświęcony historii
radiofonii. Program nie rozpocznie się tak łatwo. Na początku dzieci będą musiały za pomocą anteny radiowej znaleźć odpowiednie fale, by usłyszeć dźwięki rozpoczynającej się audycji.
Na liście przebojów znajdzie się przekrój piosenek z trzech pokoleń. Za pomocą pokrętła w radiu dzieci wybiorą ponadczasowe piosenki z dzieciństwa swoich dziadków, rodziców, aż po współczesne przeboje. (g.10:30)

26 lutego:

„Szkoła Pana Kleksa” , przedstawienie teatralne opowiadające o niezapomnianych i pouczających przygodach, jakie dwunastoletni Adaś przeżył w szkole Pana Kleksa. Podczas spektaklu usłyszymy śpiewane na żywo utwory weźmiemy też udział w przyrządzaniu jedzenia wraz z Panem Kleksem, będziemy tańczyć i poszukamy kości wraz z psem Rexem. (g. 11:00)

Atrakcje w marcu::

1 marca:

Wizyta Magika – „Hokus pokus, z magią na wesoło” (godzina 11:00)

8 marca:

„And the Oscar goes to….” czyli oskarowy koncert w języku angielskim.. Przedszkolaki usłyszą piosenki, które otrzymały tę prestiżową nagrodę od amerykańskiej Akademii Filmowej.
W programie: przeniesiemy się na galę rozdania Oskarów do Hollywood, najodważniejsi będą mogli wejść na scenę po czerwonym Dywanie, dzieci zagłosują na swoją ulubioną piosenkę, której wręczą Oskara.
Całość prowadzona w języku angielskim. (godzina 10:30)

19 marca:

Uczcimy wypadający następnego dnia PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

24 marca:

Dzień wody – tego dnia skupimy się na uświadomieniu dzieciom znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin oraz na rozbudzaniu poczucia odpowiedzialności za istniejące niewielkie zasoby wody pitnej. Dzieci wezmą udział w rozwiązywaniu zagadek, w zabawach badawczych a także w eksperymentach.

Comments are closed.