Atrakcje na 2020 rok

Poniżej atrakcje na pierwsze cztery miesiące nowego roku 🙂

Styczniowe atrakcje:

3 stycznia:

Wizyta Pana Romana i temat „Zwierzęta zimą z nami nie zginą”

10 stycznia:

Bal Karnawałowy! Przebrania obowiązkowe 😉 Podczas zabawy obecny będzie fotograf. (10:00 – 11:30)

17 stycznia:

Dlaczego trzeba pomagać innym? – Pani Barbara Ciemska wyjaśni nam, że jest wielu ludzi, którzy potrzebują naszej pomocy i nie powinniśmy myśleć tylko o sobie. (g.10:30)

29 stycznia:

Już kolejny raz obchodzić będziemy „Dzień składanki i łamigłówki” – tego dnia, w każdej grupie będą czekały na rozwiązanie przeróżne zadania!

Atrakcje w lutym:

6 lutego:

Wycieczka „zerówki” do Zamku Królewskiego, „Tygryski” wybiorą się tam 25.02 (wyślę odrębną wiadomość do Rodziców), natomiast w pozostałych grupach odbędą się zajęcia dotyczące Zamku Królewskiego.

7 lutego:

Bal Karnawałowy! Przebrania obowiązkowe 😉 Wizyta Pana Romana – tym razem zrealizujemy temat, który miał odbyć się w styczniu, a więc odwiedzą nas zwierzęta małe, a nawet całkiem malutkie, poznamy pojęcie bezkręgowce. Będziemy gościć: dżdżownice, wije, ślimaki afrykańskie, świerszcze, drewnojady oraz w zależności od cyklu rozwojowego pachnody, patyczaki lub straszyki. (w grupach od 9:30)

14 lutego:

Walentynki – każdy przedszkolak stworzy swoją walentynkę dla wybranej osoby. Dzieci z „zerówki” udadzą się na pocztę, by wysłać wszystkie listy. Prosimy, aby każde dziecko wybrało sobie osobę, do której chce wysłać walentynkę i przyniosło do przedszkola jej adres. Państwa adresy mamy, więc jeśli będą to rodzice adres jest niepotrzebny, prosimy o adres, kiedy odbiorcami będą dziadkowie, ciocia, czy po prostu przyjaciel J

21 lutego:

„Muzyczne zagadki” – koncert, podczas którego dzieci poznają wiolonczelę. (g. 10:30)

28 lutego:

Pani Barbara Ciemska w części edukacyjnej spotkania wyjaśni, jak ważne jest mówienie prawdy (g. 10:30)

Atrakcje w marcu:

3 marca:

Wycieczka „Misiów”, „Tygrysków” i „Sówek” do Muzeum Narodowego.

6 marca:

Wizyta Pana Romana – „Egzotyczne czy domowe?”
Będziemy gościć przedstawicieli ryb, płazów, gadów, ptaków i ssaków. (w grupach od 9:30)

12 marca:

Dzień matematyki – został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Tego dnia pokażemy naszym przedszkolakom, że matematyka może być przyjemna i dawać radość.

13 marca:

„Wielkanocne zwyczaje” – koncert edukacyjny. Podczas koncertu dowiemy się jakie zwyczaje wielkanocne panują w różnych regionach Polski. Poznamy pojęcia takie jak: kraszanki, półpościec, przywołówki czy Siuda Baba. Do odpowiednich zwyczajów będzie przyporządkowana muzyka, która króluje w danym regionie – na Mazowszu usłyszymy ludowego oberka, w Małopolsce – Krakowiaka. Odwiedzimy jeszcze Kaszuby, Kujawy i wiele innych krain Polski. Poznamy bliżej flet poprzeczny.

20 marca:

Warsztaty edukacyjno – kulinarne „Co skrywają ulubione napoje?” –dzieci poznają znaczenie wody dla organizmu i dowiedzą się ile ukrytego cukru jest w ulubionych napojach! W części kulinarnej zajęć zrobią kokatajl 🙂

27 marca:

Wycieczka „Tygrysków” i „Sówek” do Łazienek Królewskich

KONKURS „PANI WIOSNA”

Zapraszamy Państwa do wzięcia wraz z dziećmi udziału w konkursie pt.: Pani Wiosna”

Praca może być wykonana dowolną techniką (plakat, praca przestrzenna, mogą użyć Państwo wszelkich materiałów, które przyjdą do głowy Państwu i dzieciom 🙂

Prace konkursowe prosimy przynosić do 11 marca, wtedy też zostaną one przez nas wyeksponowane. Na głosowanie będziemy mieli ponad tydzień – od 19 marca.

Przypominam (lub informuję tych, którzy po raz pierwszy biorą udział w naszym konkursie), że głosować możemy tylko na karteczkach, które znajdą Państwo u dziecka w szatni w dzień rozpoczęcia głosowania, każda rodzina ma do dyspozycji trzy głosy.

W poniedziałek 23 marca ogłosimy wyniki i nagrodzimy zwycięzców 🙂

Atrakcje w kwietniu:

2 kwietnia:

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci – prosimy aby każde dziecko przyniosło swoją ulubioną książkę. Zapraszamy też państwa do czytania w grupie dziecka. Mam nadziej, że znajdą Państwo na tę okazję czas.

7 kwietnia:

Wycieczka „Pszczółek”, „Tygrysków” i „Sówek” do Muzeum Narodowego

10 kwietnia:

Wizyta Pana Romana – „Przyroda wiosną ma buzię radosną!”
Jeżeli tylko pogoda pozwoli, to na naszym przedszkolnym podwórku pojawiają się pierwsze wiosenne kwiaty oraz kurczęta, kaczęta, młode króliczki a może nawet koziołki (w grupach od 9:30)

20 kwietnia:

Nowe przygody Smoka Wawelskiego – czyli Wisłą przez Polskę. Bardzo wesoły spektakl, pozwalający zapoznać się z historią i charakterem ważniejszych miast, leżących nad najdłuższą rzeką w Polsce. Spektakl oparty na polskich legendach. Głównego bohatera, Smoka, czeka pełna  przygód podróż z Krakowa do Gdańska.  Na swej drodze spotka rycerza- Zawiszę Czarnego, warszawską Syrenkę i ducha ze starego zamku.

24 kwietnia:

Koncert edukacyjny – „Baśń o ziemnych ludkach” – Kiedy wiosna zaczyna coraz bardziej dawać o sobie znać, wtedy z zimowego snu budzą się leśne ludki. Podczas koncertu dowiemy się, kim one dokładnie są i czym zajmują się po przebudzeniu. Razem z nimi będziemy porządkować świat po mroźnej porze roku, bawić się oraz obcować z otaczającymi nas cudami natury. Fagot pomoże nam bliżej poznać ich zwyczaje.

27 kwietnia:

Wycieczka „Tygrysków” i „Sówek” do Łazienek Królewskich

29 kwietnia:

Wycieczka „Pszczółek” i „Misiów” na farmę cztery pory roku

Comments are closed.