Zorganizowane atrakcje

Co najmniej cztery razy w miesiącu nasze przedszkolaki biorą udział w zorganizowanych atrakcjach. W ramach dni specjalnych zapraszamy do naszego przedszkola sprawdzone, posiadające program odpowiedni dla przedszkolaków: grupy teatralne i artystów cyrkowych oraz towarzystwa muzyczne, które przybliżają maluchom wygląd i brzmienie przeróżnych instrumentów. Odwiedza nas wielu kreatywnych ludzi, podróżników, plastyków, właścicieli przenośnych planetariów, uczymy się samodzielnie wykonywać mydełka czy świeczki

Na stałe współpracujemy z panem Romanem – założycielem zagrody per-zoo, posiadaczem niemalże wszystkich zwierząt świata! A także ogromnej wiedzy na temat swoich podopiecznych i zagadnień z zakresu ekologii i botaniki.

Naszym stałym gościem jest także autorka edukacyjnych książeczek dla dzieci, pani Barbara Ciemska, która podczas swoich zajęć przekazuje dzieciom podstawowe wiadomości dotyczące ich bezpieczeństwa, emocji, ale też pokazuje nieodpowiednie zachowania i ich wpływ na innych.

Odwiedzają nas osoby, które mają ciekawe, nietypowe pasje lub wykonują interesujące zawody, takie jak nurek, policjant czy strażak.

Dodatkowo obchodzimy w przedszkolu wiele nietypowych świąt, takich jak: Światowy Dzień Kota, Dzień Pluszowego Misia, Święto Dyni; bierzemy udział w imprezach okolicznościowych, takich jak: Dzień Przedszkolaka, spotkanie z Mikołajem z workiem pełnym prezentów, andrzejki, mikołajki, bal karnawałowy urządzamy święta kolorom, obchodząc Kolorowe dni!

U nas nie ma miejsca na nudę!

Chętnie gościmy w naszym przedszkolu rodziców i dziadków, szczególnie przy okazji występów dzieci, podczas:

• zimowych przedstawień,
  • dni babci i dziadka,
  • pikniku rodzinnego z okazji dnia dziecka,
  • Dnia Mamy i Dnia Taty,
  • występów z okazji pożegnania z przedszkolem.

Nasze dzieci uwielbiają również, gdy ich rodzice odwiedzają ich grupę po to, by przeczytać książkę lub opowiedzieć o swoim zawodzie lub pasji. Stale do tego zachęcamy i zapraszamy chętnych rodziców!

Kilka razy w roku organizujemy konkursy z nagrodami dla dzieci i rodziców. Są to zazwyczaj konkursy na plakat o tematyce zimowej, wakacyjnej, świątecznej, dla starszaków organizowałyśmy konkurs zatytułowany „Jak wyobrażam sobie szkołę?”. Wszystkie prace zostają nagrodzone, a przedszkolaki są dumne i szczęśliwe, że mogły stworzyć coś wspólnie z kochanymi rodzicami.