Rytmika

Barbara Tartanus-KowalskaBarbara Tartanus-Kowalska
rytmiczka, muzykoterapeutka

Pani Basia jest magistrem sztuki o specjalności wychowanie muzyczne oraz muzykoterapeutką. Ukończyła Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie, a także Studia Muzykoterapii i Studium Wychowania Muzycznego Carla Orfa, ponadto liczne kursy i szkolenia. Od 2005 roku jest muzykoterapeutką w przedszkolu integracyjnym, a także autorką treści muzycznych do scenariuszy dla trzylatków, czterolatków i pięciolatków w wydawnictwie „Nowa Era”.

Wcześniej Pani Basia dała się poznać jako instruktorka rytmiki w warszawskich placówkach oświatowych, instruktorka zajęć wokalno-tanecznych w domach kultury oraz nauczycielka w szkołach podstawowych oraz wyższych szkołach pedagogicznych. Jej doświadczenie zawodowe, a przede wszystkim pasja, z jaką wykonuje swój zawód, jest widoczna w każdej minucie zajęć z dziećmi.

Nasze przedszkolaki uwielbiają zajęcia z rozśpiewaną ciocią Basią. Wszystkie chętnie biorą w nich udział, grają na różnych instrumentach, rysują treści piosenek, uczą się nowych tekstów, tańczą, wystukują rytmy, śpiewają… Może nie zabrzmi to profesjonalnie, ale wszyscy Panią Basię po prostu KOCHAMY!

Tytuły tylko niektórych z publikacji Pani Basi to „Wychowanie przez muzykę”, „Szkice zajęć muzycznych”, „Przebojowe zabawy dla trzylatków”, „Przebojowe zabawy dla czterolatków” czy „Przebojowe zabawy dla pięciolatków”.

W „Przedszkolakach” oprócz prowadzenia rytmiki Pani Basia zajmuje się też indywidualną nauką gry na pianinie.