Posiłki

„Przedszkolaki” to placówka, która dba o to, co jedzą jej wychowankowie, a posiłki to nasz ulubiony temat rozmów z rodzicami! To coś, z czego jesteśmy dumni – zdrowe i odżywcze dania, starannie robione zakupy, wspaniałe kucharki…!

To wyśmienita domowa kuchnia, uwzględniające indywidualne nawyki żywieniowe i diety każdego dziecka.

zdrowy-przedszkolakŻeby udoskonalić nasze jadłospisy, zaangażowaliśmy się w projekt „Zdrowy Przedszkolak”, którego głównym celem jest poprawa jakości odżywiania dzieci przedszkolnych oraz poszerzenie świadomości w zakresie naturalnego odżywiania. Nad naszymi jadłospisami i zbilansowaną dietą czuwa pani Magdalena Dobaj-Zerek. Warsztaty i stały kontakt z dietetyczką dają nam pewność, że to, co nasze panie kucharki przygotowują w kuchni, jest zdrowe, wartościowe i odżywcze.

Uwzględniamy diety, których muszą przestrzegać nasze maluchy

Do przedszkola uczęszczają dzieci z różnymi alergiami pokarmowymi – z celiakią, z silnym uczuleniem na białko, również z cukrzycą typu I, nie rozstające się z pompą insulinową. Dzięki dodatkowym szkoleniom dla nauczycieli i pań kucharek, a także dzięki stałej współpracy z rodzicami małych alergików, nasze przedszkolaki mają zapewnione odpowiednie i bezpieczne żywienie. Czasem może nawet lepsze niż w domu…!

Gotujemy ciekawie, pysznie, odpowiedzialnie

Mogą Państwo nie wierzyć, ale nasze dzieci uwielbiają pierogi ze szpinakiem czy kaszą gryczaną, zupę z czerwonej soczewicy, pomidorową z tymiankiem i kaszą jaglaną, ryby w przeróżnej postaci, kotleciki panierowane w otrębach, a także kanapki z pastą z pestek słonecznika lub brązowej soczewicy.

W menu „Przedszkolaków” nie znajdą Państwo parówek, pasztetu, drożdżówek, mielonek czy batonów. Jeśli kanapki, to tylko z masłem – bez śladu margaryny. Jeśli płatki, to owsiane, żytnie czy jęczmienne – bez konserwantów i cukru. Robiąc zakupy spożywcze, zawsze uważnie czytamy etykiety!

Przygotowywane przez nas posiłki pokrywają 75% dziennego zapotrzebowania na energię i składniki odżywcze dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Dbamy o to, co najlepsze dla Państwa dziecka!